Salon firmowy
608 506 063
biuro@podlogi-bielsko.pl
Nasze usługi
606 976 816
podlogibielsko@gmail.com

Strona Główna / Nasze usługi / Pomiar wilgotności podłoża

Pomiar wilgotności podłoża

Standardem w działaniach naszej firmy jest dokonywanie pomiarów wilgotności podłoża, drewna oraz powietrza. Pomiary dokonywane są zawsze przed przystąpieniem do układania podłogi u Klienta.

Przyrządy wykorzystywane i posiadane przez nas należą do najlepszych i najdokładniejszych dostępnych na rynku. Pozwala to dokładnie ocenić warunki i dostosować technikę układania podłogi do specyfiki pomieszczenia.

Norma dopuszcza prace parkierciarskie, gdy w pomieszczeniu jest wilgotność powietrza nie większa niż 60 %, a wilgotność podłoża betonowego nie przekracza 2% wg metody CM. Wstępnego pomiaru dokonuje się za pomoca urządzenia zwanego hydrometrem. Po zetknięciu z podłożem odczytujemy wynik na ekranie hydrometru. Miejsca, w ktorych wilgotność podłoża zbliża się do dopuszczalnego limitu zaznacza się w wyraźny sposób.

Z miejsc zaznaczonych nasi pracownicy pobierają próbki 50 g materiałów w celu dokonania dalszych, szczegółowych pomiarów metodą CM. Po odważeniu właściwej ilości materiału obraną próbkę podłoża umieszcza się w specjalnym pojemniku wraz z trzema metalowymi kulami i ampułką karbidu. Pojemnik strzelnie zamykamy przy pomocy pokrywy wyposażonej w manometr. Następnie potrząsając energicznie pojemnikiem doprowadzamy do rozbicia szklanej ampułki karbidu, który w zetknięciu z posadzką o odpowiedniej wilgotności wytwarza odpowiednie ciśnienie. Wynik pomiaru pokazuje wskazówka manometru. Wilgotość nie może przekraczać 2%. Jeżeli nie przekracza normy można przystąpić do dalszych prac.

Pomiar wilgotności podłoża hydrometrem
strzałka do góry